Korona Virüs İçin Hızlı Tanı Kiti Devreye Giriyor

 Korona Virüs İçin Hızlı Tanı Kiti Devreye Giriyor

Tüm dünyanın savaşta olduğu Korona virüsü teşhis etmek için yeni bir hızlı tanı kiti geliştrildi.Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yaptığı açıklamada; bugüne kadar 10.000’den fazla test yapıldığını ve bu sayının arttırılacağını söyleyerek günde 10.000-15.000 test yapabilecek seviyeye gelmek istediklerini söyledi.

bakan koca - Korona Virüs İçin Hızlı Tanı Kiti Devreye Giriyor

Yarın Kullanılmaya Başlanıyor

Bakan Koca testlerin sayısını arttırmak için geliştirilen hızlı tanı kitinin yarın itibari ile devreye gireceğinde aktardı. Yarın tüm illere dağıtılacak olan hızlı tanı kiti ile günde 15.000’e  yakın test yapılabileceğini aktardı.

Laboratuvar Sayıları Yükseliyor

Sağlık Bakanı Koca, Korona virüs (Kovid-19) şüphesi duyulan hastalardan alınan örneklerle 16 ilde araştırma yapılan laboratuvar sayılarının kısa zaman içinde 25 ilde 36’ya yükseleceğini açıkladı. Böylece Korona virüs (Kovid-19) tedavi ve teşhisi ile de daha fazla yeni gelişmelere ulaşabileceğiz.

Koca hızlı tanı kiti için diğer ülkelerden de talep olduğunu bildirdi. Hızlı tanı kitiyle kısa sürede alınacak sonuçlar ve daha fazla kişiye test yapılabileceğinden dolayı virüsün yayılmasını da bir nebze de olsa azaltabiliriz.

Benzer Haberler

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir