Umre’den Gelen 10.000 Kişi Karantina Altında

Kutsal görevlerini yerine getirmek için Umreye giden vatandaşlar Türkiye’ye döndü. Suudi Arabistan’dan Ankara ve Konya’ya gelen yaklaşık 10.000 kişi tedbir amaçlı Hava alanlarından otobüslerle Ankara ve Konya’da ki yurtlara yerleştirildi. Yurtlar gece yarısında boşaltılarak dezenfekte edildi ve tedbirler alındı. Vatandaşlar ise Hava alanında onları bekleyen otobüslerle belirlenen yurtlara götürüldü. Tedbir amaçlı yapılan bu uygulamada henüz Korona virüs vakasına rastlanılmadı.

umre - Umre'den Gelen 10.000 Kişi Karantina Altında

Karantina Süreci Başladı

Umre’den dönen 10.300 kişi yurtlara yerleştirildi. Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada,” Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü’ne bağlı olan Ankara ve Konya’da ki bazı yurtlar vatandaşlar için uygun hale getirilmiş ve söz konusu olan 14 günlük karantina süreci başlamıştır.” denildi.

14 Gün!

Virüsün herhangi bir insana bulaşıp bulaşmadığı ne yazık ki hemen teşhis edilemiyor. 14 günlük bir kuluçka dönemi olan korna virüs için vatndaşlar tedbir amaçlı yurtlarda ayrı odalara yerleştirilerek gerekli tetkikleri yapılmaya devam ediliyor. Hava alanında da sağlık kontrolünden geçen vatandaşlarda herhangi bir vakaya rastlanılmadığı duyuruldu.Vatandaşların tedbir amaçlı karantina altına alındığı duyuruldu.

t1 - Umre'den Gelen 10.000 Kişi Karantina Altında

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan açıklamada Umreye giden vatandaşlarımıza seyahat öncesi sağlık ekipleri tarafından virüse karşı ne tür tedbirler almaları gerektiği hakkında eğitim verildiği aktarıldı. Ayrıca Fahrettin Koca’nın yaptığı açıklamada ülkede henüz 14 günlük karantina sürecine atlatmamış olanları takip edildiği aktarıldı. Yapılan açıklamada Umre’den daha önce dönenlerin de tıpkı şimdi dönenler gibi sağlık taramasından geçtiği söylendi.

kyk 1024x668 - Umre'den Gelen 10.000 Kişi Karantina Altında

Yurtlar ve Karantina Sayıları

Gece yarısında Umreden dönen vatandaşlar için Üniversitelerin tatil edilmesi sebebi ile boşaltılan yurtlar dezenfekte edilip vatandaşlar bu yurtlarda karantina altına alınmıştı. İşte o yurtlar ve karantina sayıları.

Ankara

  • Şehit Özel Harekat:2064
  • Milli İrade:1880
  • Gölbaşı:1448
  • Toplam : 5392

Konya

  • Tahir Büyükkörükçü:2228
  • Kutalmışoğlu:2710
  • Toplam : 4938

Benzer Haberler

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir